Opublikowano

Kubek personalizowany: stwórz kubek zgodny z twoim stylem

Kubek personalizowany świetnym gadżetem dla osób mających własny styl

Moda na kubek personalizowany sprawiła, że tego typu gadżet jest sposobem na wyrażenie siebie oraz swojego stylu. Dzięki możliwościom jakie daje personalizacja kubka, dziś możliwe jest stworzenie produktu, który świetnie wpasuje się w codzienny charakter pracy, czy tryb dnia, dostarczając przy okazji mnóstwo smakowych wrażeń jakie towarzyszą piciu ulubionego napoju. Kubek z personalizacją to ogromne możliwości, jakie wynikają z wyboru różnych grafik, napisów, logo, etc. W prosty i tani sposób możliwe jest stworzenie dedykowanego kubka, który idealnie pasować będzie do domu, czy pracy. To sposób na to, by wyróżnić się spośród innych osób, sięgając po jedyny i niepowtarzalny kubek z ulubionym napojem.

Tutaj kupisz kubek na zamówienie z nadrukiem >

Kubek z własnym nadrukiem w dwóch opcjach pojemności

Kubek personalizowany na prezent, który potrafi zaskoczyć

Kubek personalizowany to nie tylko pomysł na sprawienie niepowtarzalnego prezentu sobie. To również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, znajomego, kolegi z pracy, etc. Wystarczy, że stworzycie i prześlecie do nas projekt, który pasował będzie do osoby którą macie zamiar obdarować, a my zajmiemy się zrealizowaniem pomysłu. Kubki tego typu to zawsze miła niespodzianka dla osoby, która go otrzyma. To od państwa zależy, w jakim stylu przygotowany zostanie kubek. Może być to zarówno kubek z nazwą zawodu, z grafiką, z imieniem, śmiesznym napisem, kubek dla pary, z okazji urodzin i wiele, wiele innych. Macie olbrzymie pole do popisu, a ostateczny efekt zależy w dużej mierze od waszej wyobraźni, waszych oczekiwań oraz od stopnia znajomości z obdarowywaną osobą.

Nadruki na kubkach a sposób ich powstawania

Piękny kubek personalizowany powstaje w efekcie połączenia kilku czynników. Jednym z ważniejszych elementów jest wybór nadruku, który powstać może na kilka sposobów. Do głównych technik zaliczamy wypalanie w piecu, piaskowanie na kubku oraz sublimację. Metoda sublimacji kubków jest jedną z najczęściej stosowanych, ponieważ jest ona bardzo efektowna, a jednocześnie trwała i szybka. Z jej pomocą stworzyć można piękne kubki, o zachwycających grafikach. A co najważniejsze, nadruki takie będą trwałe, nawet jeśli kubki myć będziemy w zmywarce.

Etapy powstawania kubka personalizowanego metodą sublimacji

Przy metodzie sublimacji niezbędne jest posiadanie kubka, który pokryty jest specjalną polimerową powłoką. Oprócz niego posiadać trzeba prasę służącą do wygrzewania kubków. A także specjalnie stworzony do tego celu nadruk, który wykonuje się na papierze sublimacyjnym. Nadruk taki posiadać musi określone parametry, przede wszystkim pod względem swojej rozdzielczości i rozmiaru. Tylko w momencie, kiedy spełnia on podstawowe wymagania możliwe jest stworzenie nadruku o odpowiedniej ostrości oraz odpowiadającym rozmiarze. Konieczne jest również, aby nadruk ten stworzony został w lustrzanym odbiciu, dzięki czemu wyglądał będzie poprawnie po naklejeniu go na wymarzony kubek. Tak powstały obrazek, czy napis należy odpowiednio wyciąć.

Kolejnym etapem jest precyzyjne naklejenie tego elementu na kubku, tak aby idealnie przylegał on do powierzchni. Dzięki temu druk przylegać będzie prawidłowo do kubka. W następnym etapie nagrzewana jest prasa, która osiągnąć musi odpowiednią temperaturę. Kubek z naklejonym nań nadrukiem trafia do specjalnej komory grzewczej. Pod wpływem temperatury powierzchnia kubka, która jest polimerowa, przejmuje tusz z papieru, tworząc w ten sposób nadruk na nim. Ostatnim etapem w którym powstaje napis lub grafika na kubek personalizowany jest ostrożne wyjęcie kubka z komory grzewczej. Po wyciągnięciu kubka jak najszybciej usuwa się papier sublimacyjny, przy zachowaniu maksymalnej ostrożności, by nie uszkodzić kubka. Po usunięciu tego elementu kubek gotowy jest do użycia.