Opublikowano

Kubek z obrazem, modny gadżet dla miłośników sztuki

Kubek z obrazem to jeden z produktów codziennego użytku, który zamienia szarą codzienność w kolorową i fascynującą rzeczywistość, a picie zwykłej kawy, czy herbaty wynosi na zupełnie nowy poziom. Prosty kubek dzięki połączeniu swojej funkcjonalności ze sztuką, czyli z oryginalnym obrazem zamieszczonym na jego powierzchni, zamienia się w zupełnie nowy i niepowtarzalny produkt, który śmiało nazwać można dziełem sztuki użytkowej. Ze względu na ten niecodzienny i bardzo oryginalny charakter tego sortymentu, postanowiliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej i zastanowić nad jego fenomenem. Spróbujemy odpowiedzieć na kilka istotnych kwestii, między innymi skąd bierze się zainteresowanie kubkami z obrazem, a także kto sięga po nie najchętniej.

Zobacz kubki z obrazem w ofercie sklepu internetowego DuzeKubki.pl >

Kubek z obrazami akwarelowymi gadżet dla miłośników sztuki

Kubek z obrazem to szczególnie chętnie wybierany produkt przez miłośników sztuki. Zarówno tych podziwiających, jak i tworzących ją. Dzięki pięknym obrazom akwarelowym, jakie znajdują się na kubku możliwe jest codzienne obcowanie ze swoim ulubionym artystą i podziwianie jego twórczości. Jak twierdzą znawcy tematu, kawa z takiego kubka, to podwójnie przyjemne doznanie. Jest swego rodzaju rytuałem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Bo w końcu nie ma to, jak kubek pysznej kawy, pity z ulubionego kubka i w ulubionym fotelu… nic dodać, nic ująć. To rodzaj przyjemności, która potrafi sprawić, że dzień od razu wydaje się przyjemniejszy, nawet kiedy za oknem hula wiatr i szaleje burza.

Zobacz kubki z akwarelą >

Kubki regionalne z akwarelą

Szczególny rodzaj zainteresowania w ostatnim czasie wzbudzają kubki regionalne z obrazem malowanym akwarelą. To fenomenalne połączenie dwóch istotnych elementów: sztuki oraz folkloru. Ten rodzaj kubków świetnie wpisuje się w ideę promowania regionalizmów oraz budowania silnych więzi lokalnych. Sztuka użytkowa tego typu łączy przyjemne z pożytecznym, pokazując wiele symbolicznych elementów, które związane są ściśle z konkretnym regionem. Dla Śląska będą to między innymi kubki akwarele przedstawiające charakterystyczne obiekty w miastach regionu.

To jednak nie wszystkie opcje, jakie wpisać można w ten motyw. Bardzo charakterystyczne są też kubki z obrazami przedstawiającymi konkretne miasta, np. Chorzów, Katowice, czy Gliwice, które stanowią zarazem znakomitą promocję dla tych właśnie miast. Kubki tego rodzaju potraktować można zarówno jako produkty służące promocji miasta, czy całego regionu. Mogą także promować malarstwo oraz sztukę jako taką.

Zobacz kubki śląskie z obrazami śląskich miast w sklepie internetowym DuzeKubki.pl >

Rola dydaktyczna kubków z obrazem

Być może zaskoczeniem okaże się dla wielu osób, że kubek z obrazem może mieć również funkcję dydaktyczną. Obraz znajdujący się na kubku może stać się przyczyną do poszukiwania informacji na temat danego artysty. To również świetny sposób do rozwijania własnej pasji, którą odnaleźć można w każdym wieku. Podziwiając piękne akwarele na kubku możliwe jest, że samemu zapała się chęcią do tworzenia! Bo na to, by rozwijać i odkrywać swoje pasje nigdy nie jest za późno.

Dla wielu osób kubek z obrazem będzie też możliwością obcowania ze sztuką i z wybitnymi dziełami artystów. To ciekawe doświadczenie, zwłaszcza w przypadku poznawania prac młodych artystów, którzy w ten właśnie sposób mają okazję promowania swoich prac. Są kubki z pracami znanych malarzy. Ale na kubkach pojawiają się i dzieła artystów mało znanych, z regionu, o mniejszym rozgłosie, a jednak o wybitnych zdolnościach. A to wspaniała okazja, by poznać prace nietuzinkowych postaci, wbrew powiedzeniu „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Malowanie kubków, czyli sposoby na ozdabianie ceramiki

Kubek z obrazem może wykraczać poza standardowe pomysły. Szczególnie, jeśli poszukiwany jest jako kubek na prezent. Częstym sposobem na przyozdobienie ceramicznych kubków jest ich malowanie. Aby rysunek był trwały wykonać można go wyłącznie farbami o określonych parametrach, które zapewnią trwałość obrazu oraz dobrą jakość powstającego malunku. Tylko dzięki temu powstający obraz wyglądać będzie niesamowicie i sprawi, że kubek do pracy wyglądać będzie idealnie i tak też będzie się sprawować. Najlepszym wariantem zawsze jest przetestowanie farb od różnych producentów, by znaleźć te, które odpowiadają nam najbardziej. Dzięki farbom wysokiej jakości uda się stworzyć dobry obraz, który prezentować będzie się nienagannie. W przypadku malowania kubków, koniecznie wybierajcie spośród farb przeznaczonych do malowania ceramiki, by osiągnąć optymalny efekt. I by obrazek nie zniknął już po kilku myciach. Koniecznie więc zapoznać trzeba się z instrukcją znajdującą się na farbach, by wykonać zadanie farbowania krok po kroku. Przed malowaniem konieczne jest przygotowanie kubka, poprzez odtłuszczenie go. Po wykonaniu obrazu oraz wypaleniu pigmentu pamiętać należy o odpowiednim myciu kubka, czyli zmywaniu go w letniej wodzie i tylko ręcznie. Tym sposobem malowany ręcznie kubek zachowa swój piękny wygląd.